INFORMACJE DLA PACJENTÓW

W przypadku braku możliwości przybycia na wizytę

Szanowni Pacjenci, w przypadku braku możliwości przybycia na umówioną wizytę prosimy o zgłaszanie telefoniczne takiej sytuacji co najmniej 2 godziny przed planowaną wizytą.

W przypadku braku takiego powiadomienia naliczane będą opłaty jak za odbytą wizytę.


Przygotowanie do wizyty i zajęć fizjoterapeutycznych

Na umówioną wizytę prosimy Państwa o przyniesienie aktualnej dokumentacji medycznej (RTG, USG, MR) jeśli jesteście Państwo w jej posiadaniu.

Na ćwiczenia prosimy o zaopatrzenie się w wodę, zmienny strój sportowy oraz ręcznik.

Salus TALENT to światowa nowość w walce ze schorzeniami narządów ruchu i nie tylko. Działa on na zasadzie głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Analizując już dziś jego działanie stwierdzono, że leczenie przebiega szybciej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod leczenia fizykalnego i to w czasie krótszym oraz przy mniejszej liczbie zabiegów. Sami pacjenci stwierdzili, iż leczenie przy pomocy Salus TALENT jest bardzo skuteczne. Dzięki przemyślanej konstrukcji, urządzenie można bardzo precyzyjnie przyłożyć do obolałego miejsca.

 

Przy jakich dolegliwościach zaleca się leczenie z wykorzystaniem stymulacji elektromagnetycznej?

Przede wszystkim przy:

  • zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego
  • schorzeniach kręgosłupa
  • zaburzeniach układu nerwowego
  • rehabilitacji sportowej
  • zaburzeniach układu moczowo-płciowego
  • osłabieniach oraz zaniku mięśni

Należy wspomnieć, że zabiegi są całkowicie bezbolesne, a powrót do sprawności fizycznej zdecydowanie szybszy.

 

Jak działa Salus TALENT?

Ludzkie ciało jest dobrym przewodnikiem dla pola magnetycznego. Jeżeli tkanki organizmu poddamy działaniu takiego takiego pola - właśnie poprzez przyłożenie do chorego miejsca takiego urządzenia jak Salus TALENT - to są one penetrowane w głąb organizmu. Powoduje to pobudzenie komórek nerwowych, mięśni oraz naczyń krwionośnych. Jest to zdecydowanie skuteczniejsze od tradycyjnej metody elektrostymulacji, która działa blisko powierzchni skóry. Silne pole magnetyczne potrafi dotrzeć głęboko do wnętrza organizmu i pobudzić tkanki - szacuje się, że głębokość penetracji sięga do 10cm. Jeżeli ktoś zastanawia się czy jest to bezpieczne odpowiadamy - TAK! Podczas testów oraz zabiegów wykonywanych do tej pory nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.